Tak nam minął wrzesień – gr. IV

Za nami wrzesień, który obfitował w wiele ciekawych i atrakcyjnych treści. Przedszkolaki już na początku września wspólnie z Panią ustaliły kodeks postępowania, dzięki czemu wszyscy wiedzą jak należy się zachowywać w przedszkolu i nie tylko. Poznaliśmy także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W ostatnich tygodniach września dominowała tematyka owocowo- warzywna. Zajęcia były okazją do wzbogacenia wiadomości na ten temat oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki naturalnym okazom warzyw dzieci miały okazję określić ich kształt, kolor, wielkość czy zapach. Przedszkolaki chętnie tańczyły w parach do piosenki „Małe, czerwone jabłuszko”, a później z zapałem ulepiły jabłko z masy solnej. Zwieńczeniem tej tematyki było oczywiście wykonanie sałatki owocowej.

keyboard_arrow_up