Wycieczka grupy czerwonej – 14 kwietnia 2015

W dniu 14 kwietnia 2015 Grupa Czerwona wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu oraz do Zakładowej Służby Ratunkowej. W Bibliotece pani Bibliotekarka oprowadziła nas po okazałym gmachu, gdzie odkryliśmy wiele ciekawych miejsc. Atrakcje były naprawdę zaskakujące, np. „maluch” (samochód) w którym można było posiedzieć za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy kierowca. Na zakończenie w sali kinowej odbyła się projekcja bajki „Kubuś Puchatek”. Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Zakładowej Służbie Ratunkowej. Doświadczony strażak przybliżył nam na czym polega jego praca. Pokaz strażackich sprzętów, samochodów i budynku straży zaimponował wszystkim przedszkolakom. Widzieliśmy zjazd na rurze, gasiliśmy „pianowy” pożar, a nawet wyjeżdżaliśmy specjalnym strażackim wysięgnikiem na wysokość która niejednemu zawróciłaby w głowie. Po tym spotkaniu wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że kiedyś gdy dorosną z pewnością zastaną strażakami i strażaczkami.

drabina

drabina1