Fioletowo mi

19.11. obchodziliśmy w naszej grupie dzień fioletowy, dlatego tematyka zajęć nawiązywała do tego koloru. W tym dniu dzieci ubrane były oczywiście w kolorze śliwkowym. Na jednej z tablic zamieściliśmy ilustracje rzeczy w tych barwach: owoce, warzywa, bajkowe postaci. Natomiast każda osoba, która gościła w naszej sali obowiązkowo musiała przypiąć fioletowe serduszko.

Podczas zajęć klasyfikowaliśmy urządzenia domowe ze względu na zastosowanie; zgromadziliśmy, a następnie przeliczyliśmy wszystkie przedmioty znajdujące się w sali w kolorze fioletowym, a także „zagraliśmy w fioletowe” wykorzystując balon. Zwieńczeniem naszych zajęć były zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. W tym dniu niewątpliwie widzieliśmy świat przez fioletowe okulary:)

U