Tydzień dla Ziemi

Przedszkolaki, w przedostatnim tygodniu kwietnia, poszerzały swoją świadomość ekologiczną w związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi. Początkowo, poprzez różnorodne zabawy, skupiliśmy się na rozróżnianiu kolorów koszy na śmieci i na rodzajach odpadów, jakie można w nich umieścić. Dzieci błyskawicznie przyswoiły sobie te wiadomości i podczas przemarszu ekologicznego, bez mniejszego problemu, prawidłowo posegregowały śmieci. Ponadto dzięki przedstawionym na zajęciach ilustracjom oraz „Piosence ekologicznej” maluszki zrozumiały, jakie niebezpieczeństwa zagrażają Ziemi ze strony człowieka. Zwieńczeniem cyklu zajęć o środowisku było uroczyste złożenie obietnicy dbania o przyrodę  oraz wykonanie sylwety Ziemi przez naszych małych ekologów.